FAQ to miejsce, w którym możesz poznać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące makijażu permanentnego brwi. Powstało, aby rozwiać wątpliwości osób, które w kręgu zainteresowania mają makijaż permanentny brwi i wykonanie zabiegu w moim gabinecie. Poznań to miasto, w którym prowadzę swoją działalność, lecz na makijaż permanentny brwi przyjeżdżają do mnie nie tylko poznanianki, ale również klientki z okolicznych miejscowości i całej Polski. Z powodu ogromnej pasji do wykonywanego zawodu ciągle pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia oraz uzyskuję dodatkowe umiejętności. Znajdujące się poniżej pytania i odpowiedzi mają na celu przybliżenie moim klientkom tematu „makijaż permanentny brwi” oraz dostarczenie wiedzy z tym tematem związanej.
Czym jest makijaż permanentny brwi?
Jest to makijaż trwały, który utrzymuje się na skórze od 1-1,5 roku. Wykonują go wyspecjalizowane linergistki, używając do tego micro ostrzy lub igieł przy pomocy, których wprowadzają pigment pod skórę.
Jaką techniką wykonywany jest makijaż permanentny brwi w moim gabinecie?
Mój gabinet specjalizuje się w wykonywaniu makijażu permanentnego metodą microblading.
Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?
Zabieg makijażu permanentnego trwa ok.2 godzin.
Jakich pigmentów używam do wykonywania makijażu permanentnego w moim gabinecie?
Wykonując microblading brwi używam profesjonalnych pigmentów, wyprodukowanych przez cenioną firmę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Pigmenty marki Li Pigments, mają kolory zachowujące trwałość przez długi czas. Pigmenty te są bezpieczne i posiadaja atesty, pozwalają na długie utrzymanie koloru w skórze oraz nie odbarwiają się.
Powstały one na podstawie certyfikowanej formuły z doskonałych składników, które gwarantują naturalne kolory pigmentów oraz ich wzorowe krycie.
Przy pomocy sprawdzonych pigmentów oraz narzędzi wykonam w sposób profesjonalny pięknie wyglądające i naturalnie ukształtowane brwi permanentne. Zapraszam serdecznie do mojego gabinetu pod adresem: Gwarna 13/61c, Poznań.
Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego?
- W celu uzyskania doskonałego efektu, należy się do zabiegu przygotować.
- dwa tygodnie przed zabiegiem makijażu permanentnego nie należy brwi poddawać regulacji.
- 24 godziny przed zabiegiem wykonujemy delikatny peeling złuszczający naskórek, a na nadmiernie przesuszoną skórę nakładamy maskę.
- W przypadku farbowania brwi henną, makijaż permanentny wykonujemy kilka dni po hennie.
- Ważne! 24 godziny przed zabiegiem makijażu permanentnego nie należy: przyjmować aspiryny, spożywać alkoholu, opalać
Efekt bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego?
Bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji kolor brwi jest bardzo intensywny. W ciągu 4-7 dni stopniowo blednie i ulega wyłuszczeniu, a potem wybarwia w kierunku naturalnej szarości. Jego intensywność zmienia się z czasem nawet o 50%.
Brwi w pierwszych dniach po zabiegu mogą być zaczerwienione i tkliwe.
Czy zabieg makijażu permanentnego należy powtórzyć?
Kolor jest wzmacniany w trakcie korekty, którą wykonujemy po ok. 3-4 tygodniach od zabiegu. Jest ona konieczna, aby pigment dłużej utrzymywał się w skórze. Dla utrzymania stałego świeżego efektu estetycznego następny zabieg odnawiający kolor i kształt należy wykonać po ok. 1-1,5 roku lub wg indywidualnej potrzeby.
Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego brwi metodą microblading, jak często należy go odnawiać?
- Efekt utrzymuje się ok 1-1,5 roku. Należy liczyć się z tym, że po tym czasie może zblednąć i trzeba będzie go odświeżyć. Wiele jednak zależy od skóry, pielęgnacji pozabiegowej i wieku klientki. Często zdarza się, że makijaż permanentny brwi utrzymuje się zaskakująco długo.
- Skóra każdego człowieka posiada indywidualne cechy – może być sucha, tłusta , mieszana. Cechy te mają zasadniczy wpływ na utrzymanie pigmentu w skórze. Pigment przez każdą z nich będzie inaczej przyjmowany i złuszczany. Tak, więc długość utrzymania pigmentu w skórze jest indywidualna dla każdej osoby.
- Długość utrzymania makijażu permanentnego zależy od użytych pigmentów – najlepiej by były dobrej jakości i sprawdzone, dlatego warto zapytać linergistki jakich pigmentów używa.
- Częste i intensywne opalanie wysusza skórę oraz powoduje jej szybkie złuszczanie się, co również wpływa na trwałość użytego przez linergistkę pigmentu i utrzymanie się makijażu permanentnego. Silne kosmetyki złuszczające, peelingi czy kąpiele słoneczne będą miały niekorzystny wpływ na trwałość microbladingu brwi wykonywanego w Poznaniu przy ulicy Gwarnej 13/61c.
Jak wygląda proces pielęgnacji skóry po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego?
- Klientka nie powinna dotykać, pocierać i moczyć brwi bezpośrednio po wykonaniu microbladingu i przez następnych 7 dni. Po około trzech godzinach można nałożyć maść ułatwiającą gojenie. Powinna ona zawierać alantoinę, ułatwiającą regenerację skóry. Nakładanie jej co kilka godzin za pomocą patyczka lub wacika kosmetycznego spowoduje, że uszkodzony podczas zabiegu naskórek będzie miał korzystne pod względem higienicznym warunki do szybkiej regeneracji i adaptacji pigmentu w skórze.
- Pierwsze dni są kluczowe dla efektu, jaki można osiągnąć – podczas mycia twarzy należy unikać używania kosmetyków oraz mydła i nie stosować makijażu. Zdeterminowane panie, które mimo wszystko będą chciały go wykonać, powinny pamiętać o tym, aby omijać okolice łuku brwiowego.
- Strupki, które mogą się pojawić, nie powinny być usuwane lecz pozostawione do samoistnego odpadnięcia, aby uniknąć złuszczenia pigmentu i utworzenia blizn.
- Należy unikać przez dwa pierwsze tygodnie basenów, saun, solariów oraz opalania, a podczas kąpieli chronić brwi przed zamoczeniem.
- Brwi permanentne wykonane przeze mnie w Poznaniu, będą >utrzymywać swój pierwotny efekt przez długi czas jeśli klientka zadba o ich odpowiednie nawilżenie maściami otrzymanymi ode mnie po zabiegu oraz przestrzegać będzie zaleceń pozabiegowych zawartych w otrzymanej ulotce.
Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu makijażu permanentnego brwi?
- Panie w ciąży powinny skonsultować zamiar przeprowadzenia zabiegu microblading z lekarzem nadzorującym ciążę.
- Osoby uczulone na epinefrynę i lidokainę mogą mieć wykonany zabieg, jak wyżej, bez znieczulenia, co jest mniej komfortowe, ale bolesność zabiegu nie jest zbyt intensywna.
- Przeciwwskazaniem jest nieustabilizowana cukrzyca, padaczka, nieleczona i nieustabilizowana hemofilia, choroby autoimmunologiczne.
- Osoby ze schorzeniami onkologicznymi powinny skonsultować zamiar przeprowadzenia zabiegu makijażu permanentnego z lekarzem prowadzącym leczenie.
- Sterydy oraz doustne leki retinoidowe na trądzik również stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.
Czy istnieje ryzyko powikłań po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego?
Przy dobrze wykonanym zabiegu, z zachowaniem wszelkich zasad higieny i wykorzystaniu wysokich kwalifikacji i wiedzy linergistki ryzyko powikłań jest znikome.