Microblading brwi

Microblading to najbardziej pożądana przez klientki metoda dająca efekt do złudzenia przypominający naturalne brwi i zgodnie z panującymi trendami pozwalająca stworzyć wizualnie ”gęste„ brwi , bez względu na to jakim zarostem brwiowym obdarzyła nas natura.

Jednym z ważniejszych elementów w wyglądzie naszej twarzy są bez wątpienia brwi. Ich kształt, barwa czy grubość mają wpływ na jej optyczne wyszczuplenie czy odmłodzenie. Wygląd brwi może sprawić, iż rysy twarzy będą bardziej zaostrzone , łagodne lub zaokrąglone. Zdarza się, że jesteśmy niezadowolone ze swoich naturalnych brwi, które bywają zbyt jasne, przerzedzone lub niesymetryczne. Codzienne ich malowanie i zabiegi z użyciem henny to rozwiązania krótkotrwałe i czasochłonne. Warto więc wiedzieć, że, istnieje alternatywa w postaci proponowanego przeze mnie makijażu permanentnego brwi. Efekt naturalnych, pięknych brwi można uzyskać dzięki wspomnianej metodzie włoskowej zwanej microblading.

Jest to bardzo pracochłonna metoda ręcznego wykonywania makijażu permanentnego, pochodząca z Japonii, która zyskała uznanie na całym świecie. Od strony technicznej zabieg ten polega na wprowadzeniu pigmentu za pomocą mikro ostrza do warstwy kolczystej naskórka, co pozwala na szczegółową i precyzyjną rekonstrukcję brwi, tak by do złudzenia przypominały one naturalne brwi. Zabieg nie należy do zbyt bolesnych, a obrzęki są nieduże. Jednak każda skóra jest inna i inaczej zareaguje. Czas trwania zabiegu wynosi do dwóch godzin. Efekt utrzymuje się do 24 miesięcy.

Technika ta pozwala z niezwykłą precyzją odtworzyć naturalny wygląd brwi, także w przypadku osób, które przez problemy zdrowotne bądź wypadek utraciły całe owłosienie w tym miejscu.

Wykonuję microblading brwi w Poznaniu, łącząc go czasami z wykonaniem podcienia, co razem daje metodę zwaną Hybrydą. Sprawdza się ona szczególnie u Pań ze skromnym zarostem brwiowym, potęgując wrażenie wizualnie gęstych brwi, a także podkreślając ich kształt.

***

 

Przed rozpoczęciem zabiegu omawiam z klientką kolejność poszczególnych działań oraz najważniejsze jego elementy, które będą składały się na ostateczny efekt wykonanego makijażu pernamentnego.

1.Wspólnie z klientką wybieramy barwnik, którego użyję do pigmentacji .

2.Przy pomocy specjalistycznych narzędzi wykonuję pomiary anatomiczne i wstępny rysunek brwi, które zostaną podczas zabiegu wypełnione włoskami. Klientka ocenia i akceptuje zproponowany model brwi bądź wprowadzamy korektę .

3.Następnie przystępujemy do zabiegu.

 

***

 

Warunki higieniczne przy zabiegu

 

1.Do zbiegu microbladingu brwi używam jednorazowych ostrzy.

2.Zabieg wykonuję sterylnymi narzędziami, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny.

3 Pracuję tylko na najwyższej jakości pigmentach które są certyfikowane, bezpieczene dla alergików i odpowiednie dla vegan .

 

***

Każdy, kto decyduje się na microblading brwi, powinien pamiętać o przestrzeganiu kilku ważnych zaleceń pielęgnacyjnych:

 

Skóra po nacięciach wymaga określonej pielęgnacji:

1. Od razu po zabiegu należy powstrzymać się przed pocieraniem, dotykaniem oraz moczeniem brwi.

2. Po upływie 3 godzin, można rozpocząć nanoszenie maści regenerującej, która ułatwia gojenie (np. preparat do smarowania nowych tatuaży lub inny z zawartością alantoiny). Czynność tą powtarza się co parę godzin, zawsze pamiętając o tym, aby do nakładania używać czystego wacika kosmetycznego.

3. W ciągu pierwszych kilku dni, myjąc twarz nie powinno stosować żadnych kosmetyków ani mydła, niezalecane jest również nakładanie makijażu. Jeśli mimo to chcemy się pomalować, trzeba pamiętać o omijaniu okolic łuku brwiowego.

4. Wkrótce po zabiegu mogą pojawić się strupki, których zdrapywanie może pozostawić nieestetyczne blizny oraz wyłuszczanie pigmentu, więc należy się przed tym powstrzymać.

5. W ciągu 14 dni od wykonania microbladingu brwi unikajmy chodzenia na basen, do solarium lub sauny.

6. Skóra, na której wykonano zabieg, powinna być chroniona przed wysuszeniem. Nie wolno też wtedy opalać się na twarzy ani stosować intensywnych peelingów.

Każda klientka, która zdecyduje się na microblading brwi w moim gabinecie w Poznaniu, dostanie ode mnie ulotkę, zawierającą wszystkie ważne zalecenia pielęgnacyjne oraz odpowiednie środki do pielęgnacji pozabiegowej.

 

***

 

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

 

Nie każdy może skorzystać z zabiegu microblading.

1. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią. Panie karmiące piersią mogą być pigmentowane, ale zupełnie bez znieczulenia, żeby nie dostało się do pokrarmu. W tym stanie pigment gorzej się przyjmuje.

2. Uczulenie na lidokainę oraz epinefrynę nie musi być przeciwwskazaniem. Takiej osobie zabieg wykonujemy bez znieczulenia.

3. Zabiegu nie wykonuje się w okresie aktywnej choroby nowotworowej (dozwolony jest po pół roku po wyleczeniu), a także w przypadku nieustabilizowanej i nieleczonej hemofilii, padaczki, cukrzycy oraz zaawansowanych chorób autoimunologicznych.

4. Nie robi się go również wtedy, jeśli klientka przyjmuje sterydy czy leki retinoidowe na trądzik doustne.

 

Kontakt

ul. Gwarna 13/61c, Poznań
509 120 220
Zapisy od poniedziałku do piątku w godzinach : 12:00 - 21:00